Jak správně vykoupat psa
Zdroj: https://www.petfinder.com/dogs/dog-grooming/1185-give-dog-bath/

Jak správně vykoupat psa

SARA Lippincott, MANAGER, přístřeší OUTREACH, PETFINDER
Stejně jako my všichni rádi, aby naše chlupaté přátele cítit svěží a čisté, jak se do té doby není vždy snadné. Psi jsou zřídka rádi, že skočit do vany pro dobrou drhnout. Koupání ustrašené psy by mohly být lépe řešeny prostřednictvím profesionální čeledín nebo váš veterinární ordinaci. Ale pokud se rozhodnete brodit, zde je několik užitečných rad.

PŘÍPRAVA (vy) READY
Jak dát svého psa vykoupat
Thinkstock
Ujistěte se, že máte oblékat oblečení, které jste v pořádku s navlhnutí a špinavé (a chlupaté). Přesunout všechny vaše zastřihování materiálů do koupelny šamponu (zeptejte se svého veterináře o návrhy konkrétních svému psovi), kondicionér (nutností pro delší kabáty, které je třeba vykartáčovat), štětka, minerálním olejem (pro oči), vatové tampony (pro uši ), alespoň dvě velké, savé ručníky a co je nejdůležitější, zachází. Ležel protiskluzovou podložku dole ve vaně pomoci psa udržet na nohou. Pokud nemáte odnímatelnou sprchovou hlavici, misku nebo dokonce velký pohár je užitečné při oplachování.

 

 

PŘÍPRAVA (FIDO) READY
Ořezávání nehty vašeho domácího mazlíčka před časem lázně dá nejen svého psa lepší oporu, bude také pomáhat chránit pokožku v případě, že se snaží udělat přestávku na to. Nyní přivést psa do koupelny a zavřete za sebou chytat za mokra, mýdlovou pes běží dolů svou chodbě dveře, není snadný úkol! Dej chválu a pamlsky, aby ho pohodlně v koupelně, než se pokusíte dostat ho do vany. Pokud jste schopni, jemně uvedení vatový tampon v každém uchu může pomoci udržet vodu ven – prostě být jisti, že k jejich odstranění, když jste skončil! Také, které pomohou udržet šampon z dráždí oči, můžete si dát kapku minerálního oleje v každé z nich.

Aby na mýdlový roztok
Psi jsou nepravděpodobné, aby se dostal do vany ochotně. U větších psů, druhá osoba, které vám pomohou Fido do vany může pomoci vyhnout se namáhání zad. Ujistěte se, že voda není příliš vysoká nebo příliš nízká. Nechte své pes slyší a pak před odchodem plnou parou vpřed s vanou jemně cítit vodu. Spuštění šamponování vašeho psa ramena a pak se přesunout odtamtud. Buďte jemní kolem obličeje a citlivých oblastí, ale být jisti, že se dostanete dolů do podsadou. Přečtěte podle pokynů na šampon láhve opatrně, aby se zajistilo správné použití. Vypláchnout veškeré šampon, pomocí prstů, aby se ujistil, dostanete přes základní nátěr, aby se zabránilo následnému podráždění. To je místo, kde odnímatelná sprcha nebo miska přijde vhod mít jistotu, větší psi si důkladně propláchnout.

No More zamotání
Po šampon byl kompletně vypláchl, můžete použít kondicionér, pokud je to žádoucí. Postupujte podle pokynů na láhvi, protože některé produkty je třeba sedět na srsti po dobu několika minut. Máte-li obzvlášť squirmy psa, budete chtít najít rychle působící vzorec. Po dokončení vanu, je na čase sušit čokl. Ručník vyschnout co nejvíce v koupelně. Pro psy s delší srstí, možná budete chtít použít vysoušeče nastavenou na nízké úrovni. Předtím, než pes opustí koupelnu, kartáč kabát důkladně, protože lázeň uvolní až hodně kožešin, což je lepší obsažené v koupelně, než po celém domě. Mnoho psů dostat „po koupeli-šílenců,“ tak držet váš klobouk a nechat ‚em běžet!