Mohou psi jíst ořechy včetně ořechového másla?
Zdroj: https://www.purina.com/dogs/understanding-dog-food/can-dogs-eat-nuts-and-seeds

Mohou psi jíst ořechy včetně ořechového másla?

Léčí může představovat až 10% denních kalorií psa. Od balené občerstvení pro výběr lidské potraviny, existuje mnoho možností, jak léčit vašeho domácího mazlíčka. Praktikované veterináři, Dr. Marty Becker a Dr. RuthAnn Lobos, podělí o své odborné znalosti v oblasti ořechy a semena jako kompliment k vyváženému krmiv pro domácí zvířata vzorce.

CAN psi žerou ořechy a semena?
„ořechy a semena jsou s vysokým obsahem tuku a kalorií, a to může vést k zánětu slinivky břišní (nebo slinivky břišní), což je bolestivý stav, který způsobuje, zvracení a průjem,“ sdílí Dr. Lobos.

Běžně vyskytují v cookies nebo bonbóny, může makadamia vyvolat zvracení, slabost a hypertermii u psů. „Makadamia jsou jedinou známou matice, který je toxický pro psa. Pes se obvykle obnoví během několika dní, ale může to být velmi děsivé pro pet a majitel. Ořechy, které spadají ze stromů (jako pekanové ořechy, žaludy, atd) jsou také předmětem plísně, které mohou mít škodlivý vliv na psa, „říká Dr. Lobos.

Psi mohou EAT luštěnin?
„Arašídové máslo je bezpečné pro psy, ale přesto velmi vysoký obsah tuku a kalorií a měly by být krmeni střídmě,“ říká Dr. Becker. „Když arašídové máslo je v nabídce, určitě si přečtěte etiketu – je to někdy slazené s xylitol, což může být nebezpečné pro psy a způsobit vážné škody.“ Xylitol je umělé sladidlo používají v mnoha bez obsahu cukru výrobků, jako jsou guma a bonbón. Pokud váš pes jí něco s xylitol, může to vést až k selhání jater.

Psi mohou EAT sója?
„Ano!“ Říká Dr. Lobos, „Soy je bezpečný protein, který obsahuje esenciální aminokyseliny nebo stavební bloky pro proteiny v těle psa. Je to látka, která byla použita v různých krmiv pro psy na mnoho let.

Pamlsky a občerstvení může být bezpečnou alternativou k lidským potraviny nebo zbytky od stolu. Klikněte zde pro bezpečnou svačinu váš pes bude milovat.