Alergie na domácí mazlíčky

Pet Alergie: Jste alergický na psy nebo kočky?

Alergie na domácí zvířata se srstí jsou časté, zejména u lidí, kteří mají jiné alergie nebo astma. Ve Spojených státech tolik jako tři v deset lidí trpících alergiemi mají alergické reakce na kočky a psy. Kočičí alergie jsou asi dvakrát tak časté jako psí alergie.

Je tam taková věc jako hypoalergenní Pet?

Osoby s alergiemi psa může být citlivější na některých plemen psů než ostatní. Někteří lidé mohou být alergičtí na všechny psy. Lidé si mohou myslet, některá plemena psů jsou „hypoalergenní“, ale skutečně non-alergický pes nebo kočka neexistuje.

Hypoalergenní psi a kočky neexistují. Pokud jste alergičtí na psy nebo kočky, vaše tělo reaguje na domácího mazlíčka vlasy, moči nebo slin.

Co způsobuje Pet Alergie?

Úkolem imunitního systému je najít cizí látky, jako jsou viry a bakterie, a zbavit se jich. Obvykle tato reakce nás chrání před nebezpečnými chorobami. Lidé s alergiemi mají více než citlivé na imunitní systém. Mohou reagovat na neškodné bílkoviny v zvířete moči, slin nebo alergeny (odumřelých kožních buněk). Příznaky, které jsou výsledkem je alergická reakce. Látky, které způsobují alergické reakce jsou alergeny.

Pet alergeny mohou vybírat z nábytku a jiných povrchů. Alergeny neztratí svou sílu po dlouhou dobu. Někdy alergeny mohou zůstat na vysoké úrovni po dobu několika měsíců a lpět na stěny, nábytek, oblečení a jiných povrchů.

Srst zvířat není alergen. To může shromažďovat alergeny, moč a sliny. To také může nést další alergeny, jako jsou prach a pyl.

Kočičí a psí alergeny jsou všude. Pet alergeny jsou dokonce v domovech a dalších místech, které se nikdy ustájena zvířata. Je to proto, že lidé mohou nést pet alergeny na svém oblečení. Také alergeny mohou dostat do vzduchu, když je zvíře hladil nebo upravený. Domácí zvířata alergeny mohou být také míchá do vzduchu, kde se alergeny se usadil. To se může stát během práškování, vysávání nebo jiné činnosti pro domácnost. Jednou ve vzduchu, částice může zůstat suspendovány ve vzduchu po dlouhou dobu.

Jaké jsou příznaky alergie Pet?

Kočičí a psí alergeny mohou přistát na membránách, které lemují oči a nos. Reakce zahrnují otoky a svědění membrán, ucpaný nos a zanícené oči. Domácí zvíře poškrábání nebo olizovat může způsobit, že oblast kůže zčervená. Je běžné, že se dostat svědění očí poté, co hladila zvíře poté se dotknou vaše oči.

Pokud hladina alergenů jsou nízké nebo citlivost je menší, může příznaky neobjeví až po několika dnech kontaktu s domácím zvířetem.

Mnoho vzdušné částice jsou dostatečně malé, aby se dostal do plic. Pro některé, tato expozice může způsobit vážné problémy s dýcháním. Velmi citliví lidé mohou začít kašel, sípání a mají potíže s dýcháním během 15 až 30 minut vdechování alergenů. Někdy velmi citliví lidé také získat intenzivní vyrážku na obličeji, krku a horní části hrudníku.

Kontakt s kočkou může vyvolat závažné astma epizoda (astmatický záchvat) až u tří z deseti lidí s astmatem. Cat alergie také může vést k chronické astma.

Jak se doktor Diagnose Pet Alergie?

Lékař bude diagnostikovat alergii pet na základě vašich symptomů, fyzikálního vyšetření, anamnézy a výsledků zkoušek. Lékař může použít buď krevní test nebo kožní test na pomoc v diagnóze. Testování alergie ukáže, zda je alergické senzibilizace ke zvířeti.

Někteří lidé je těžké uvěřit, že by mohli být alergičtí na své domácí mazlíčky. Lékař vám může říct, aby zůstali mimo domov, kde zvíře žije, zda vaše příznaky odezní. To nepomůže odstranit psa nebo kočku, protože alergen zůstane. Pet alergeny stále v domácím prostředí může způsobit příznaky měsíců poté, co zvíře je pryč.

Jaká je nejlepší léčba k Pet alergie?

Nejlepší léčba je vyhnout se kontaktu s koček nebo psů nebo v oblastech, kde žijí. Udržujte domácí zvířata z domova. Pokud je to možné, snažte se vyhnout návštěvě domovy s domácími mazlíčky, že jste alergičtí na. Vyhnout se kočky a psi vám může poskytnout dostatečnou úlevu, že nebudete potřebovat lék.

Udržování pet venku pomůže, ale nebude zbavit domu v zájmovém alergeny. Další možností je vybrat domácí zvířata, které nemají kožešinu nebo peří. Ryby, hadi či želvy jsou některé volby.

Pet alergie může být sociální problém, takže je obtížné navštívit přátele a příbuzné, kteří mají kočky a psy (a někdy i koně a další zvířata). To může být obzvláště znepokojující pro děti, které nemohou podílet se na činnostech v domě přátel. Promluvte si se svým lékařem o možnostech využití léků před těchto sociálních expozic a konkrétních opatření, která mají přijmout po expozici.

Co když chci, aby můj mazlíček?

Vyjmutí domácího mazlíčka z domova je často nejlepší léčba. Nicméně, pokud si přesto chcete udržet vašeho domácího mazlíčka, mohou existovat některé strategie ke snížení expozice.