Průvodce péče o hady
Zdroj: https://www.lovethatpet.com/small-pets/snakes/

Průvodce péče o hady

Přinášet pet hada do vaší rodiny vyžaduje přípravu. Také je potřeba zajistit, aby všichni budou spokojeni s nový přírůstek.

Sdílet tuto stránku:
Uvedení prvního hada do vaší rodiny vyžaduje přípravu a jistotu, že všichni ostatní v rodině budou spokojeni s nováčkem. Je tu někdo z vaší rodiny, kteří by mohli mít strach z hadů? Jsi pronájem domů? Pokud ano, zkontrolujte s pronajímatelem o tom, zda jsou povoleny v zájmovém chovu hadů.

Hadi jsou masožravci, kteří jedí svou kořist celek. Bude uskladnění potravin být problém? Zamyslete se nad těmito věcmi, než rozhodne o pet hada.

Potřebný materiál

Domácí zvíře had potřebuje kryt a hidey-home uvnitř krytu. Na rozdíl od skříní pro ryby, krabi poustevníka, ptáky a koně; Větší není lepší pro hadí krytu. Malé hadi stanou úzkost, když čelí domě, který je příliš velký. Obecně lze říci, stromových hadů je třeba vysoké skříně a podzemní obydlí hadi potřebují širokých. Vyberte si různé hada předtím, než nakupování na teráriu, ale kupovat a nastavit had domov před zakoupením hada. Uvidíte, proč za chvíli.

Pet obchody, které prodávají plazů a obojživelníků zásoby prodávat sortiment vynikajících terárií s kryty ( „markýz“) určených pro tato zvířata. Vyberte si jeden pro vaše had, a pak vybrat podkladové materiály. To jsou věci, které lemují na dno nádrže. Tam jsou písek a štěrk a kompost, který může úzce replikovat přírodní stanoviště hada. Jedná se o ideální. Několik vrstev novinového papíru mohou také dostat udělat práci. Je snadné udržet novinového papíru čisté a suché, a že je podstatně levnější. Nicméně, čím blíže k přírodní stanoviště můžete řídit, tím zdravější váš had bude v dlouhodobém horizontu. Vyberte skály, lezení poboček, vinná réva, a tak dále podle druhu hada jste si zvolili. Malé země-obydlí Pythons potřebovat kameny a větve lezeckou. Některé jiné druhy potřebují hodně větví a vinnou révu lézt dál a schovat.

Všechny hadi potřebují hidey-home. To by mohlo být jeskyně z kamene, nebo kus čistého kartonu, že had pod zapadá. Ona potřebuje místo, kde se cítí v bezpečí k odpočinku a relaxaci.

Někteří hadi bude potřebovat ultrafialovým-B (UVB) světlo. Některé ne. Některé z nich budou si spolu pěkně s půlhodině nefiltrovaného slunečního světla každý den. Prozkoumat podrobnosti potřebám vaší Variety. Všichni hadi bude vyžadovat koupající se světlo. Umístěte ji nad pěkná vyhřívají skále nebo pobočky.

Budete potřebovat sortiment teploměrů a vlhkoměrů (zařízení, které měří vlhkost): některé pro podlahu a některé na stěnách terária. Nikdy, nikdy věřit termostaty.

Všichni hadi by měl mít také nějaké topení pod nádrže. Musíte být opatrní: Nemusíte jen držet topné podložky pod nádrží, zapnout, a ignorovat. Že musí být dostatečně malé, aby teplo pouze na část podlahy, pod částí hidey-domácnosti. Hlavní myšlenkou je poskytnout to, co se nazývá „tepelný spád“. To znamená, že jedna část podlahy pod hidey-home by měl být při určité teplotě. Řekněme například, že ideální teplota pro váš had je 30C. Další místo na podlahu pod hidey-domácnosti by měla být o něco teplejší, na 31C, a ještě další by měly být 28C nebo 29C. Ještě další část podlahy mimo hidey otvorem, by měl být studený jako 22C-24C a nevyhřívané. Tímto způsobem se had může regulovat svou tělesnou teplotu pohybující se kolem. Její ideální teplota by měla být k dispozici v její hidey-díry.

Nespoléhejte na koupající se lampou pro všechny vaše potřeby hadí vytápění. To nebude fungovat. Také nechodí teploměrů na stěně nádrže, a to buď. Nebudou vám, jak teplý nebo studený podlaha je říct. Sledování teploty podlahy, teploty vzduchu a vlhkosti několikrát denně a několikrát za noc po dobu nejméně jednoho týdne před uvedením hada ve svém novém domově. Pokud jste si to špatně, bude vaše had trpět.

CVIČENÍ

Pro domácí zvířata hadi nevyžadují hodně ve způsobu cvičení. Dovolit jí dělat svou věc, s patřičným horolezecké vybavení k dispozici, a bude v pořádku. Některé z větších hadů chtěli mít plavat v bezpečné brouzdaliště čas od času.

KRMENÍ

Všichni hadi jsou masožravci. Jedí maso. Ve skutečnosti jedí jejich maso celek, se všemi kosti a vnitřnosti stále uvnitř. Mnoho druhů zvířat v zájmovém hadů jíst myší a potkanů. Někteří jedí obojživelníky jiných plazů. Ty ty nejmenší mohli žít ve velkých hmyzu.

Naštěstí, mnoho zájmovém chovu hadů přijímat mrtvou kořist. Pokud vaše nemá, zvažte vedení samostatné malý mrazák pro to, co se delikátně říká „položky kořisti“. Mrtvé myši a krysy různého věku lze zakoupit ve zmrazených balíčků prostřednictvím prodejen dodávek v zájmovém a přímo od lidí, kteří chovu „feeder“ myší. Ze zdravotních důvodů, je to nejlepší, aby večeři své had odděleně od svých vlastních potravin. V závislosti na hada, mohla by šátek dole tři nebo čtyři v jednom jídle, nebo ona by mohla jíst pouze jeden.